Ortografia

Seria programów kształcących świadomość ortograficzną i nawyki poprawnej pisowni

• Do wykorzystania na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych lub dydaktyczno-wyrównawczych, a także na lekcjach mających na celu kształtowanie świadomości ortograficznej i poprawnej pisowni.
  • Blisko 1200 ekranów interaktywnych, więcej niż 200 kart pracy, przewodnik metodyczny oraz zestaw materiałów dodatkowych w jednym pudełku.
  • Dla nauczycieli, logopedów i pedagogów zajmujących się wspomaganiem rozwoju oraz podnoszeniem sprawności językowej dziecka, ze szczególnym uwzględnieniem sprawności w pisaniu zgodnym z zasadami ortografii.

Zawartość programu mTalent. Ortografia

• Aż cztery publikacje! (w tym 108-stronicowy poradnik metodyczny do programu, autorskie „Orto-Rymy” i instrukcja tworzenia własnych zasobów)
  • Niemal 1200 ekranów interaktywnych i więcej niż 200 kart pracy do wydruku
  • Zestaw tradycyjnych materiałów edukacyjnych uzupełniających multimedialne ćwiczenia
  • Bezpłatne szkolenie zakończone wystawieniem certyfikatu
  • Dostęp do centrum wsparcia technicznego i szkoleniowego mTalent
  • Bezpłatne aktualizacje programu

mTalent. Ortografia składa się z następujących działów:​

• Blok U
  • Blok Ó
  • Blok U-Ó
  • Blok RZ
  • Blok Ż
  • Blok Ż-RZ-SZ
  • Blok CH
  • Blok H
  • Blok CH-H
  • Blok Ę. EM, Ą, OM, ON, EN
  • Blok j-i, ji, ii, i
  • Oznaczenie spółgłosek bezdźwięcznych i dźwięcznych
  • Blok NIE z różnymi częściami mowy
  • Wielka i mała litera
  • Jarmark różności: mieszamy trudności

mTalent. Ortografia to:

• najnowszy i najobszerniejszy interaktywny produkt do nauki ortografii na rynku,
  • nieszablonowe podejście do ćwiczeń kształcących świadomość ortograficzną i praktyczne zastosowanie ortografii,
  • produkt współtworzony przez Renatę Czabaj – wieloletnią przewodniczącą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dysleksji,
  • wsparcie psychologiczno-pedagogiczne i element wspomagający na wszystkich etapach modelowego systemu pomocy terapeutycznej w związku z szeroko pojętymi trudnościami w nauce,
  • materiał z kilkustopniowym systemem motywacyjnym,
  • program posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Dysleksji.