Laboratorium przyszłości
podstawowy zestaw mikrokontrolera PASCO.

Zestaw składa się z następujących komponentów:

Mikrokontroler (urządzenie //code.Node)
Uchwyt do //code.Node   1 szt.
Pojazd do //code.Node
Bezprzewodowy moduł generatora sygnału AC/DC
Bezprzewodowy wózek pomiarowy SMART  czerwony / lub niebieski

Napęd wózka pomiarowego SMART
Bezprzewodowy czujnik temperatury   1 szt.
Bezprzewodowy czujnik CO2   1 szt.
Bezprzewodowy czujnik pH   1 szt.
Bezprzewodowy czujnik położenia   1 szt.
Płytka prototypowa z przewodami i diodami LED   1 szt.
Klipsy do modułu generatora sygnału
Urządzenie sterujące mikrokontrolerem dla ucznia

Zestaw mikrokontrolera z wieloma czujnikami zewnętrznymi i urządzeniami wykonawczymi,
pozwalający na naukę kodowania, robotyki
oraz wykonywanie doświadczeń przyrodniczych sterowanych komputerowo.

W ramach realizacji zapewniamy:

INSTRUKCJA OBSŁUGI //code.Node
pobierz

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIA OTWARTE
Z OBSŁUGI MIKROKONTROLERA PASCO//code.Node
sprawdź szczegóły

Laboratorium przyszłości
podstawowy zestaw mikrokontrolera PASCO

Ten zestaw pozwala za pomocą darmowego oprogramowania (Android) na sterowanie urządzeniem //code.Node  w który w odróżnieniu od klasycznych rozwiązań może być programowanie w kodzie blokowym typu Blockly.

Urządzenie //code.Node ma zbudowany wyświetlacz (matryca diod), diody LED RGB, głośnik oraz wiele wejść pod dodatkowe czujniki.

Programowanie //code.Node jest tak proste, że nawet każdy początkujący poczuje się jak profesjonalista. Blockly jest wizualnym środowiskiem programowania (następcą Scratch’a), w którym uczniowie mogą bezpiecznie rozwijać swoje umiejętności bez obawy o popełnienie błędu. W miarę czynionych postępów, będą zgłębiać tajniki ogromnych możliwości Blockly, pisząc własne programy oparte na danych zbieranych z czujników i tworząc procesy sterowane komputerowo, własne melodie, wędrujące napisy świetlne itp.

Pamiętaj że zyskujesz konkretne korzyści:

• łatwa obsługa kontrolera,
  • dodatkowe czujniki w zestawie,
  • programowanie w Blokly,
  • wyświetlanie obrazu oraz wyników na żywo z prowadzonych eksperymentów na dużym ekranie, (zestaw współpracuje z wybranymi modelami monitorów interaktywnych),

Materiały szkoleniowe:

• Sygnalizator stanu nieważkości,
    Filmowy opis doświadczenia wyjaśniającego trudne pojęcie z fizyki za pomocą łatwego programowania czujników PASCO
  • Tajemnica morza martwego,
    Badanie właściwości solanki o różnych stężeniach. Można w nim wykorzystać przygotowany moduł programowania.
  • Jak szybko zachodzi fotosynteza,
    Atrakcją specjalną prezentowanych eksperymentów jest wykorzystanie także modułu kodowania, jaki zawiera system PASCO.
  • Światełko nocne?,
    Najprostszy program (kod) do urządzenia //code.Node. Doświadczenie przeznaczone dla początkujących programistów, z możliwością rozbudowania w celu dalszej nauki.
  • Termostat,
    Na podstawie odczytów czujnika temperatury program włącza lub wyłącza moduł generatora sygnału AC/DC. Sygnał ten może sterować stycznikiem, który uruchamia zasilanie lampy, grzejnika itp., ogrzewającym gaz lub ciecz, której temperaturę kontrolujemy. Na takiej zasadzie działa termostat.
  • Licznik kroków,
    Budowanie programu, który zlicza nasze kroki na podstawie odczytów akcelerometru trzymanego w kieszeni.
  • Szybkość fotosyntezy cz1,
    Doświadczenie pozwalające wyznaczyć szybkość fotosyntezy. Można je wykorzystać do zbadania tej szybkości w zależności od różnych parametrów.
  • Szybkość fotosyntezy cz2,
    Doświadczenie zawierające gotowy program do wyznaczania szybkości fotosyntezy, sporządzony według wskazówek z pierwszej części doświadczenia. Jest punktem odniesienia dla tych, którzy piszą program samodzielnie.

Sprawdź inne zestawy, które można łączyć z posiadanym systemem PASCO.