Stwórz z nami swoją
|
![]() |
PROJEKTOWANIE OD PODSTAWSpotkajmy się, by stworzyć od podstaw, kreatywną i innowacyjną pracownię przyrodniczą. Podzielimy się swoim doświadczeniem i dobierzemy wspólnie z Tobą, nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz narzędzia TiK i STEAM zgodnie z planowanymi zajęciami i warsztatami tematycznymi. |
ZAJĘCIA NA MIARĘ XXI WIEKU
Pracownia ma służyć dzieciom, więc jej projekt musi uwzględniać rodzaj i formę prowadzonych zajęć. Chcesz wiedzieć jak, robią to poprzedni zwycięzcy ? Możesz skorzystać z naszego doświadczenia i rekomendacji szkół, które z nami współpracują. Za każdym projektem i realizacją jesteśmy bogatsi o nowe inspiracje. |
|
|
POMAGAMY W ZŁOŻENIU WNIOSKU
Znamy warunki przystąpienia do każdej edycji konkursu. Dzięki doświadczeniu całej grupy cyfrowaszkola.eu możemy wspomóc każdego wnioskującego w spełnieniu formalności i wypełnieniu wszystkich dokumentów. Naszą ambicją jest doprowadzić każdy projekt do końca, od dokumentacji do terminowej realizacji. |
Co roku WIOŚ w Katowicach ogłasza nabór na konkurs pt. "zielona pracownia"
Ten dwu etapowy projekt nagradzany jest w roku 2023 dotacją w wysokości 40 000 zł za najbardziej kreatywny, nowoczesny oraz innowacyjny pomysł na naukę z pomocą nowoczesnych metod i narzędzi dydaktycznych.
Do wykorzystania:
48 tys zł !
Szkoły składają wnioski razem z wizualizacją oraz kosztorysem już na początku roku, by finalnie otrzymać dotację, ale jeśli projekt jest wyjątkowo atrakcyjny to również nagrodę pieniężną, którą można przeznaczyć jako wkład własny w inwestycję.
Pracownia powinna być zaplanowana do wykorzystania dla takich przedmiotów jak:
biologia, geografia, chemia, fizyka.
Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie: WiOŚ
Terminy:
I ETAP
Do I etapu konkursu należało złożyć wniosek do dnia: 3 lutego 2023 r. do godz. 15.30
regulamin
wniosek + komplet dokumentów
sprawdź wyniki
W pierwszym etapie WIOŚiGW w Katowicach wybrał łącznie 79 szkół,
które otrzymają nagrodę nagrodę finansową.
Wszystkich laureatów zapraszamy do drugiego etapu.
Szczegóły poniżej.
II ETAP
Następnie szkoły mogą brać udział w II etapie.
Nabór wniosków do II etapu trwa od 6 marca do 12 kwietnia 2023r. do godz. 15.30
regulamin
wniosek + komplet dokumentów
Poniżej przedstawiamy nasze przykładowe wizualizacje, a pod zakładką realizacje znajdziesz zdjęcia z gotowych pracowni z poprzednich lat.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Nasz zespół pomaga w przygotowaniu wniosków, doboru sprzętu, a nawet kreatywnej wizualizacji na wszystkich etapach projektu. Jeśli chcesz wystartować w konkursie w kolejnych latach, to my chętnie pomożemy w przygotowaniu wniosku do całego projektu i sfinalizujemy całe przedsięwzięcie pod tzw. klucz.
W ramach projektu proponujemy poniższe produkty:
Wszystkie opisy urządzeń znajdują się w zakładce produkty:
Laboratorium cyfrowe to zespół urządzeń pomiarowych, który pozwala na prowadzenie eksperymentów i doświadczeń z użyciem czujników z dziedziny chemii, fizyki biologii.
Tablica interaktywne po połączeniu z komputerem przenosi prowadzenie lekcji na dużą powierzchnię dotykową z możliwością zapisu treści na komputerze.
Monitory interaktywne, które bez potrzeby posiadania komputera zastąpią klasyczną tablicę kredową (pisanie palcem lub pisakiem) oraz pozwolą na prowadzenie zajęć online.
Cyfrowe mikroskopy pozwolą we współpracy z monitorami i tablicami interaktywnymi, prezentować obraz z mikroskopu na dużym ekranie.
Dygestoria i stoły prezentacyjne stanowiska do prowadzenia eksperymentów chemicznych i biologicznych w bezpiecznych warunkach.
Wizualizery i Videscop Live przeznaczone do prezentacji nauczanej treści na dużym ekranie np. monitora interaktywnego np. otwarta książka lub prowadzony eksperyment w dygestorium.
Drobne pomoce dydaktyczne w zestawach proste narzędzia, które ułatwią prowadzenie pokazów i eksperymentów.