Dofinansowanie
na doposażenie stołówek i jadalni szkolnych.

23 sierpnia 2023r. Rada Ministrów wydała ostateczne rozporządzenie dotyczące programu rządowego pt. "Posiłek w szkole i w domu". Rozporządzenie w module 3 reguluje zasady przyznawania środków dotacyjnych na doposażenie stołówek i jadalni szkolnych.

Dofinansowanie będzie prowadzone w latach 2024 - 2028 i przewiduje koszt w wysokości:

200 mln zł !

Już teraz zachęcamy do kontaktu z nami w celu zaplanowania startu w projekcie.

Kto może uzyskać dofinansowanie?
Program jest skierowany do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe, w tym szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.
Jak uzyskać dofinansowanie?
Organy prowadzące szkoły muszą złożyć wnioski do wojewody. W przypadku szkół artystycznych prowadzonych przez ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego wniosek należy złożyć do tego ministra, za pośrednictwem Centrum Edukacji Artystycznej.
Na co można przeznaczyć dofinansowanie?
W ramach modułu 3 Program „Posiłek w szkole i w domu” przewidziane są następujące działania:
1) doposażenie i poprawa standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia) lub doposażenie stołówek, które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione lub stworzenie nowych stołówek,
2) wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, tzw. jadalni.

UWAGA! Wsparcie dla danej szkoły będzie udzielane w ramach tylko jednego działania.

Ile wynosi dofinansowanie?
Maksymalna kwota wsparcia finansowego wynosi:
80 tys. zł - na doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni ) oraz doposażenie stołówek szkolnych, które obecnie nie funkcjonują lub uruchomienie nowych stołówek;
25 tys. zł - na adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków (jadalni).

Program zakłada obowiązkowy wkład finansowy lub rzeczowy organów prowadzących szkoły w wysokości 20 proc. środków niezbędnych do realizacji dotowanego zadania w Programie.

Terminy:

Szkoły podstawowe,
które zamierzają przystąpić do projektu w danym roku, wypełniają we wniosku część opisaną w rozporządzeniu §6.2 pkt 5 w terminie do:
15 kwietnia 2024r.

Organ prowadzący
występuje z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego do wojewody właściwego
ze względu na siedzibę szkoły objętej tym wnioskiem w terminie do:
30 kwietnia 2024r.

Zespół powołany przez Wojewodę
dokonuje oceny wniosków organów prowadzących w terminie do:

31 maja 2024r.

Dokumentacja:
Pobierz rozporządzenie
Pobierz Wniosek organu prowadzącego do wojewody o udzielenie wsparcia finansowego od 2024
Pobierz Załącznik nr 1 do wniosku organu prowadzącego od 2024
Więcej informacji, możesz znaleźć na stronie MEN.

Zapraszamy do realizacji programu z wykorzystaniem naszego wyposażenia:

Krzesła oraz stoły przeznaczone dla stołówki szkolnej. "Dobre krzesła" to gwarancja jakości i wygody oraz wyjątkowego wzornictwa i praktycznego zastosowania.
Akcesoria kuchenne jak np. talerze, sztućce, tace, wazy itp. wykonane z certyfikowanych materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością.
Urządzenia gastronomiczne  rozpoczynając od kuchni konwekcyjno-parowych poprzez zmywarko-wyparzarki czy obieraczki do warzyw.

STOŁY NA STOŁÓWKĘ
w różnych kształtach i konfiguracjach

Dzięki idealnie zgranym wymiarom, możesz tworzyć różne konfiguracje w zależności od potrzeby.

• Koło, okrągłe stoły z regulacją wysokości przeznaczone głównie do przedszkoli,
  • Kwadrat, prosty regulowany stół w wariancie przedszkolnym i szkolnym,
  • Prostokąt, dwa standardowe wymiary z regulacja wysokości,
  • Trapez, idealny do ustawień pod kątem lub tworzenia wysp i dużych powierzchni,
  • Trójkąt, regulowany stół przydatny w łączeniach poszczególnych konfiguracji stołów.

KRZESŁA
w różnych kolorach i wykończeniach

To wygodne profilowane siedziska przyjazne dla kręgosłupa oraz wyjątkowo łatwa w czyszczeniu konstrukcja sprawiają, że to są naprawdę "dobre krzesła":

• Duży wybór kolorów, możesz zgrać kolor krzesła i stołu,
  • Ergonomiczny kształt, który zapewnia prawidłową postawę w trakcie nauki i posiłku,
  • Trwałość konstrukcji, nie ma wystających elementów a wszystko jest wykończone łagodnymi kształtami,
  • Wygoda, nawet kilka godzin lekcji na takim krześle nie wymęczy twojego kręgosłupa,
  • Rozstawienie nóg, do wyboru w trzech wygodnych wariantach.

Urządzenia kuchenne
do przygotowywania posiłków na szkolna stołówkę

W zależności od potrzeb dobieramy i montujemy urządzenia kuchenne dostosowane do warunków instalacyjnych.
Oferujemy między innymi:

• Kuchnie konwekcyjno parowe, gazowe i elektryczne,
  • Patelnie wielkoformatowe, elektryczne i gazowe,
  • Chłodnie i zamrażarki, dostosowane gabarytowo i pojemnościowo do pomieszczeń kuchni,
  • Zmywarko wyparzarki, z montażem podłączeniem pod instalacje wodną,
  • Obieraczki i szatkownice, dostosowane do wymagań kuchni.