• Zielona Pracownia

48 000 zł dotacji
    Projekt ogłaszany co roku przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach jako dofinansowanie najlepszych pomysłów na pracownię przyrodniczą dla szkół średnich i podstawowych w regionie. sprawdź szczegóły.

• aktywna tablica 2020r
  • Laboratoria szkolne
  • baner stolowki
  • Eik Baner
  • Mikroskopy

INSTRUKCJE I PORADNIKI

Każdy zakup naszych zestawów z monitorami , loboratoriami cyfrowymi czy Videsocopem Live kończy się indywidualnym szkoleniem z obsługi i wykorzystania na lekcjach czy zajęciach edukacyjnych. Staramy się angażować nauczycieli, terapeutów czy pedagogów to poznawania nowoczesnych rozwiązań, które mają nam przecież ułatwić pracę. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych porad i instrukcji jak wykorzystać możliwości naszego sprzętu, lub po prostu przypomnieć sobie niektóre zagadnienia z naszych szkoleń. ZAPRASZAMY

Monitory interaktywne

Podstawowe zagadnienia

Dzielenie się notatkami

Komunikacja bezprzewodowa

Videoscop Live

Transmisja obrazu na ekran monitora z prowadzonego doświadczenia. Rejestrowanie i odtwarzanie dźwięku na zajęciach logopedycznych. Prowadzenie zajęć online z wykorzystaniem obrazu i dźwięku.

• Podłącz videoscop live do wolnego portu USB w monitorach z serii Avtek Lite lub Conect.
  • Uruchom dowolny zainstalowany program do (np. kamera).
  • Wyreguluj pierścieniem Videoscopu poziom oświetlenie LED,
  • Przymocuj Videoscop Live za pomocą uchwytu mocującego do brzegu stołu laboratoryjnego lub Dygestorium,
  • Videscop Live po chwili ustawi automatycznie ostrość dla obrazu w odległości od 20cm do 6 m.
  • Możesz teraz oglądać na żywo obraz z prowadzonego doświadczenia i nanosić na nim notatki.

• Uruchom w przeglądarce internetowej lub w aplikacji jeden z programów do prowadzenia zajęć z logopedii.
  • Zgodnie z żądaniem programu, zezwól  na rejestrowanie dźwięku i obrazu na monitorze przez videoscop live.
  • Wybierz kartę ćwiczeń, która przeznaczona jest do powtórzeń wyrazów do nauczenia.
  • Za każdym razem gdy pokaże się ikona mikrofonu w aplikacji, możesz rejestrować dźwięk i odtwarzać go tą samą metodą.

• Uruchom zainstalowany na monitorze program do transmisji on-line (np. ZOOM),
  • Zamocuj za pomocą dedykowanego uchwytu zatrzaskowego videoscop live do jednego z rogów monitora w wyzaczonym w instrukcji miejscu.
  • Możesz teraz prowadzić zajęcia online, transmitując na zamianę obraz z ekranu monitora (udostępnienie ekranu) lub obrazu i dźwięku z Videoscopu live.

Mikroskopy

Mikroskop cyfrowy z wyświetlaczem LCD.

Mikroskop biologiczny z okularem w formie kamery PC.

Mikroskop biologiczny analogowy.

• Przygotuj próbkę do obejrzenia pod mikroskopem (preparaty mikroskopowe oraz małe obiekty 3D np ziarenka pieprzu).
  • Uruchom mikroskop korzystając za zasilania bateryjnego, lub za pomocą dołączonego zasilacza.
  • Włącz dolne lub górne oświetlenie LED w mikroskopie.
  • Wyreguluj odległość okularu cyfrowego od próbki by uzyskać żądane powiększenie.
  • Wyreguluj ostrość obrazu za pomocą pokrętła regulacyjnego.
  • Podłącz kabel USB lub HDMI (w zależności od wersji mikroskopu) do monitora interaktywnego.
  • Uruchom aplikację :aparat" na monitorze Avtek by oglądać obraz mikroskopu na dużym ekranie.
  • Na ekranie mikroskopu wybierz opcję wyświetlania obrazu na zewnętrznym urządzeniu.
  • Korzystając z aplikacji na monitorze możesz zapisywać obrazy w jego pamięci oraz opisywać własnymi ręcznymi
    komentarzami.

• Przygotuj próbkę do obejrzenia pod mikroskopem (tylko preparaty mikroskopowe na przeźroczystym szkiełku).
  • Zamocuj preparat na statywie mikroskopu.
  • Włącz dolne lub górne oświetlenie LED w mikroskopie.
  • Przestaw na rewolwerze okular na najmniejsze powiększenie.
  • Zaglądając przez okular mikroskopu ustaw ostrość obrazu za pomocą regulacji zgrubnej i precyzyjnej (w zależności od modelu mikroskopu), tak by obserwowany obiekt był idealnie na środku pola obserwacji.
  • Przestaw rewolwer na żądane powiększenie.
  • Jeśli obraz jest wyraźny, teraz możesz wyjąć okular i w jego miejsce włożyć kamerę cyfrową.
  • Za pomocą kabla USB połącz okular ze swoim komputerem by z wykorzystaniem dołączonego do mikroskopu programu komputerowego, obserwować, zapisywać zdjęcia, nagrywać filmy z podglądanego obiektu.

• Zamocuj preparat na statywie mikroskopu.
  • Włącz dolne lub górne oświetlenie LED w mikroskopie.
  • Przestaw na rewolwerze okular na najmniejsze powiększenie.
  • Przestaw rewolwer na żądane powiększenie.
  • Teraz możesz oglądać obraz własnym okiem pod żądanym powiększeniem, uważaj jednak by nie poruszyć obiektem lub regulacjami, by przy dużych powiększeniach nawet delikatne ruchy mogą zgubić ostrość na twoim obrazie.

Czy wiesz że ?!
Każdy mikroskop optyczny (wykorzystujący światło widzialne do obserwacji obiektów) ma ograniczenie powiększenia, które sięga maksymalnie do ok 1 500 razy. Wynika to z długości fali świetlnej, która wpływa na widziany obraz.
Z pomocą cyfrowych mikroskopów można osiągnąć większe obrazy (cyfrowe powiększenie) jednak od pewnego momentu, taki obraz jest tylko skalowany a nie powiększany. Między innymi dlatego w wielu dziedzinach przydatne są inne rodzaje mikroskopów, które potrafią "obserwować" obiekty po większym powiększeniem ale w innym spektrum np. mikroskopy akustyczne (wykorzystują fale dźwiękowe), mikroskopy elektronowe (do obrazowania używają wiązki elektronów).
Ciekawe artykuły: