Percepcja wzrokowa

Zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój percepcji wzrokowej, a także wspierający koncentrację uwagi opartej na analizatorze wzrokowym

• Do wykorzystania na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych, dydaktyczno-wyrównawczych i innych, mających na celu kształtowanie i usprawnianie percepcji wzrokowej.
  • Ponad 600 ekranów interaktywnych, więcej niż 200 kart pracy, przewodnik metodyczny oraz zestaw materiałów dodatkowych w jednym pudełku.
  • Dla terapeutów i nauczycieli zajmujących się wspomaganiem sprawności w zakresie percepcji wzrokowej (np. dzieci z grupy ryzyka dysleksji).

?? Czy wiesz, że?

Program mTalent Percepcja wzrokowa dostępny jest także w wersji ukraińskojęzycznej. W ramach osobnego spisu treści użytkownik może skorzystać z ćwiczeń i nagrań lektora w języku ukraińskim.

Zawartość programu mTalent. Percepcja Wzrokowa

• Aż trzy publikacje! (w tym 100-stronicowy poradnik metodyczny do programu i instrukcja tworzenia własnych zasobów)
  • Ponad 600 ekranów interaktywnych i więcej niż 200 kart pracy do wydruku
  • Zestaw tradycyjnych materiałów edukacyjnych uzupełniających multimedialne ćwiczenia
  • Bezpłatne szkolenie zakończone wystawieniem certyfikatu
  • Dostęp do centrum wsparcia technicznego i szkoleniowego mTalent
  • Bezpłatne aktualizacje programu

mTalent. Percepcja Wzrokowa składa się z następujących działów:

• Stałość spostrzegania
  • Spostrzeganie figury i tła
  • Spostrzeganie położenia przedmiotów w przestrzeni
  • Spostrzeganie stosunków przestrzennych
  • Koordynacja wzrokowo-ruchowa
  • Pamięć wzrokowa
  • Jarmark rozmaitości (ten rozdział zawiera ćwiczenia z różnych obszarów, niesklasyfikowane w innych działach, np. uwaga i koncentracja).
  • Patrzymy-widzimy, gramy-układamy

mTalent. Percepcja wzrokowa to:
  • jedyny tego typu interaktywny produkt na rynku,
  • odpowiedź na jedno z najczęstszych wskazań form pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zaleceń do pracy z dzieckiem (kształtowanie i ćwiczenia percepcji słuchowej/ wzrokowej),
  • pierwszy produkt interaktywny na polskim rynku oparty o metodę M. Frostig,
  • produkt pozytywnie zaopiniowany i zrecenzowany,
  • propozycja uzupełniona o zestaw dodatkowych materiałów (np. pomoce tradycyjne, drukowalne karty, poradnik metodyczny),
  • produkt zgodny z wytycznymi dostępności dla osób z niepełnosprawnościami,
  • WYRÓB MEDYCZNY – Jego skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania zostały potwierdzone opiniami ekspertów oraz złożoną przez Wytwórcę Deklaracją Zgodności WE Wyrobu Medycznego (kl. 1).

Pakiet expert Percepcja wzrokowo słuchowa
zaglądamy do pudełka.

Możesz zamówić ten produkt w zestawie Pakiet expert Percepcja wzrokowo słuchowa.
W ofercie znajdują się też zestawy wraz z monitorem i Videoscopem zapytaj o nie naszego przedstawiciela lub napisz do nas.