ZESTAW INTERAKTYWNY

NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ INTELEKTUALNA

( Ja w rodzinie i w szkole)

Zestaw łącznie zawiera

zainstalowane dodatkowe zasoby:
- program do zdalnego prowadzenie lekcji,
- pakiet zasobów: logorymy, logorytmy, ortorymy, itp.
- 0% VAT dla edukacji.
Monitor interaktywny pozwalający na prowadzenie zajęć lekcyjnych I i indywidualnych bez potrzeby posiadania komputera.
W pełni samodzielnie może realizować wiele zadań np.
- indywidualna praca z uczniem na zajęciach rewalidacyjnych,
- zdalna terapia i zajęcia lekcyjne we współpracy z Videoscopem Live,
- prowadzenia klasycznych zajęć lekcyjnych jako tablica do nanoszenia notatek,
Videoscop Live
Urządzenie służące do przesyłania obrazu i dźwięku, wykorzystywane między innymi do
- nagrywania dźwięku przy zajęciach indywidualnych z logopedii bezpośrednio z monitora,
- transmisji obrazu i dźwięku w trakcie zajęć zdalnych lub hybrydowych,
- prezentacji czynności manualnych lub doświadczeń w czasie rzeczywistym na obraz monitora,

Fun Table - Koncentracja i uwaga
Zestaw do prowadzenia terapii indywidualnej z ćwiczeniami dotyczącymi koncentracji i ćwiczeń pamięciowych, składający się z tabliczki do ćwiczeń, 15 kafelków tematycznych, 30 kolorowych piktogramów, programu do interaktywnych ćwiczeń, oraz pięciu gotowych ćwiczeń dla nauczyciela.
Każdy zestaw jest kompatybilny z innymi zestawami tematycznymi, dzięki czemu Nauczyciel może tworzyć własne ćwiczenia i łączyć kolorowe kafle i piktogramy.

Niepełnosprawność intelektualna pakiet ekspert cz.1 i cz.2 (wiek 7+, 11+)

gotowy do pracy na ekranie monitora dotykowego zestaw ćwiczeń.
akcesoria dodatkowe Niezbędne akcesoria wymagane do połączenia elementów zestawu.
Montaż z okablowaniem
Montaż naścienny w wyznaczonym miejscu i terminie..
Szkolenie dla nauczycieli
Podstawowe szkolenie online lub offline w wyznaczonym miejscu i terminie.

Przy zakupie tego kompletu zapewniamy dodatkowy zestaw narzędzi i pomocy

• Montaż urządzenia we wskazanym miejscu przez zamawiającego.
  • Okablowanie niezbędne do uruchomienie całego zestawu.
  • Szkolenie dla nauczycieli z zakresu obsługi oraz przykładowego wykorzystania urządzeń TiK w trakcie prowadzenia zajęć.
  • Szkolenie z zakresu obsługi dołączonych programów i pakietów.

Sprawdź naszą aktualną ofertę szkoleniową

Zestaw ćwiczeń interaktywnych na zajęcia rewalidacyjne, wspomagające rozwój, funkcjonowanie osobiste i społeczne ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym

• Do wykorzystania jako wsparcie tradycyjnych działań podejmowanych przez różnych specjalistów w ramach wspomagania rozwoju społeczno-osobistego uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.
  • Blisko 4000 ekranów interaktywnych i kart pracy do wydruku, przewodnik metodyczny oraz zestaw materiałów dodatkowych w jednym pudełku.
  • Dla pedagogów specjalnych pracujących z dziećmi na zajęciach rewalidacyjnych, zarówno w szkolnictwie specjalnym, strukturach integracyjnych, jak i w szkołach masowych.

Zawartość:
- Monitor interaktywny 65'
- Videoscop Live
- Fun Table - Koncentracja i pamięć
- mTalent Potrafię. Niepełnosprawność intelektualna – Pakiet Ekspert (cz. 1 i cz. 2) to:

• zestaw ćwiczeń interaktywnych i kart pracy przeznaczony dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i w stopniu lekkim podczas zajęć rewalidacyjnych,
  • zagadnienia znajdujące odzwierciedlenie w podstawie programowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym w szkole podstawowej, jak i przysposabiającej do pracy,
  • propozycje tematów i aktywności podzielone pod względem trudności, skomplikowania zadań i stylem graficznym na dwa poziomy (osobno dla ucznia starszego i ucznia młodszego),
  • specjalnie opracowane grafiki i zadania uwzględniające obniżony poziom poznawczy ucznia.

mTalent Potrafię. Niepełnosprawność intelektualna – Pakiet Ekspert (cz. 1 i cz. 2) składa się z 18 działów w dwóch wersjach (osobne ćwiczenia dla ucznia młodszego i starszego) poruszających następujące zagadnienia:

• Ja jako członek społeczeństwa
  • Ja i przyroda
  • Ja u lekarza
  • Ja jako konsument i uczestnik kultury
  • Ja w świecie techniki
  • Ja i technologia informacyjna
  • Ja i dorosłość
  • Gry i zabawy, które mnie rozwijają
  • Ja w świecie matematyki
  • Ja i mój czas wolny
  • Ja jako członek społeczeństwa
  • Ja i przyroda
  • Ja u lekarza
  • Ja jako konsument i uczestnik kultury
  • Ja w świecie techniki
  • Ja i technologia informacyjna
  • Ja i dorosłość
  • Gry i zabawy, które mnie rozwijają
  • Ja w świecie matematyki
  • Ja i mój czas wolny

Program dostępny jest na zasadzie bezterminowej i wielostanowiskowej licencji: 4 stanowiska (2 online + 2 offline). Bezpłatne szkolenie zakończone wystawieniem certyfikatu. Dostęp do centrum wsparcia technicznego i szkoleniowego mTalent. Bezpłatne aktualizacje programu.

UWAGA !
Jeśli chcesz zobaczyć działanie zestawu w praktyce umów się na darmową prezentację.
kontakt.

Można sfinansować z dotacji „Aktywna Tablica”.

ad. Wniosek B pkt. 3
cyt"Pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii  dla uczniów posługujących się wspomagającymi i alternatywnymi metodami komunikacji (ACC – Augmentative and Alternative Communications), w szczególności uczniów z uszkodzeniami neurologicznymi, porażeniami"